Windows 7 Kullanım Oranı Halen Yüksek

En çok kullanılan Windows işletim sistemleri arasında Ekim ayı sonuçlarında da Windows 7 oldu. Neredeyse gündemden hiç düşmeyen bu sorunun cevabı kimseyi şaşırtmayacaktır. Windows 7 işletim sisteminde kullanıcıların şikayetçi oldukları her şey neredeyse Win 10 da yok edilmiş ve kullanım kolaylığıyla beraber güvenlikte sağlanmıştır.


Windows 10 OS hızlı bir şekilde yayılmaya devam ederken, .Net tarafından yapılan raporlara göre;

  • Windows 10: %7.94
  • Windows 7: %55.71


Şeklinde bir kullanım oranları ortaya çıkmıştır. Windows Xp kullanımı hızlı bir şekilde düşmeye devam ederken, aynı zamanda Win. 8.1 işletim sistemini de yanında aşağıya çekmektedir. Beklenildiği üzredir ki bu tablo kimseyi şaşırtmamıştır.Ancak Microsoft yeni işletim sistemi olan Win. 10 için çok şey planlamış ve bu sebeple çok hızlı bir şekilde yayılması için canla başla çalıştığını söyleyebiliriz. Bu sebeple Windows 7 işletim sisteminin çok fazla tahtını koruyabileceğini sanmadığımızı da belirtmekte fayda var.

Windows'un gerçekten büyük önem verdiği Win 10 OS ile Win 7 OS arasında kıyaslama yapacak olursak ilk söyleyebileceğimiz şey tasarım anlamında kullanım rahatlığı olacaktır. Metro arayüzün kaldırılması, başlat menüsünün yeniden gelmesi, Windows Explorer tarayıcının yerini, Windows Edge alması gibi daha saymakla bitiremeyeceğimiz birçok beklenen özellik Windows 10 dahilinde olmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Windows_7
Google Plus